سرخوردگی

سلام

چند روز پیش که سر کلاس ترمودینامیک۲ بودیم دقیقا وسط درس دادن استاد برگشت و گفت: آهان شما که می گید از دانشگاه ازاد بالاترید بدونید که دانشگاه ازاد واحد خمینی شهر ۱۰ تا رتبه زیر ۱۰۰ داشته در حالی که شما یه دونه رتبه ۸۰۰ داشتید؟!
اینو که گفت بچه ها بهشون کارد می زدی ازشون خون نمی اومد. یکی از بچه های اصفهان که خیلی بهش برخورده بود با صدای بلند به نشانه اعتراض گفت : شما از جلسه قبل شروع کردید به توهین و مسخره کردن ما  ، مرتب دارید ما رو کوچیک می کنید.
اینو که گفت استاد جا خورد.
مسئله اینه که این استاد مدعو که از صنعتی اصفهان میاد نمی دونم که چش شده چند جلسه بود که بدجور بچه های کلاس رو زیر سوال می برد و به نوعی دانشگاه رو.
بعد از این حرف رفیقمون استاد  پرسید که این حرف همتونه؟ تعدادی از بچه ها به نشانه موافقت گفتند که اره! شما مرتب دارید ما رو مسخره می کنید
دکتر خردمند گفت که نه من قصدم فقط تهییج بوده همین و بس.
به نظر من اقای دکتر اشتباه کردند که با این لحن صحبت کردند چون مالک اشتر از همه لحاظ خاصه حتی به لحاظ دانشجوهاش . من فکر می کنم دانشجویان این دانشگاه که من یکی از اونها هستم از نوعی سرخوردگی رنج می برند. در بدو ورود به دانشگاه متوجه اشتباهشون در انتخاب دانشگاه شدند و هیچ وقت نتونستند با جو این دانشگاه خو بگیرند. براورده نشدن نیازهای روحی و روانی این دانشجویان و پشیمانی از ورود به این دانشگاه و قوی تر شدن این حس که این دوره ۴ ساله یک دوره مرده و از بین رفته شده باعث شده که انگیزه دانشجویان در زمینه های علمی کاملا نابود بشه و نه تنها دانشجو رو از محیط این دانشگاه بلکه کلا از محیط های دانشگاهی در هر جایی زده بکنه.. تقریبا با پیش اومدن کوچک ترین مشکل برای هر دانشجویی ندای چه غلطی کردم که این دانشگاه رو انتخاب کردم رو می شنوید حتی در نزد دانشجویان سال اخر.
این دانشگاه از سال ۸۲ شروع به جذب مجدد دانشجو کرد و فاصله فراوانی از یک محیط دانشگاهی گرفته هر چند که شاید در سالهای اینده بتوان به بهتر شدن محیط دل بست.
فکر می کنم تنها راه نجات این دانشگاه واگذاری این دانشگاه از وزارت دفاع به وزارت علومه هر چند که فکر می کنم هیچ کاری برای این نسل از دانشجویان این دانشگاه نمی توان انجام داد و باید قیافه افسرده و گرفته این دانشجویان رو تا مدتها دید و دم نزد.

/ 1 نظر / 28 بازدید
سجاد

محمد جواد سلام (تيز ميروی جانا ترسمت فرو مانی) جواد به نظر خودت (در خلوت)نظرت در مورد دکتر خردمند کمی ......