ترمو سيالات

سلام

من مدتی است از امتحانات خلاصی یافته ام . ودر حال آماده کردن خود برای رفتن به دوره کارآموزی هستم. البته هنوز در خوابگاه دانشگاه یا همان پادگان مالک اشتر به سر می برم.اوضاع نمرات قمر در عقرب و مشروطی در بیخ گلویم بدجور حالم را گرفته!
فعلا در حال نوشتن گزارش کار آزمایشگاه های ترمودینامیک و سیالات هستم و به قولی ترم فشرده ۱۰ روزه ای را می گذرانم.برای راحتی حال عموم کسانی که این دروس را نگذرانده اند یا می خواهند بگذرانند لینک گزارش کارها را تحت عنوان مکانیک دونلود می توانید  ببینید و دریافت کنید و به قول بچه ها گفتنی حالش را ببرید!
حرف خاصی واسه گفتن ندارم. فقط بعد از سه ماه و نیم درس و مشق دنبال استراحتم همین.فعلا از چیزی گله ندارم!
دیشب ۴ صبح خوابیدم. روابط ترمودینامیکی برای گزارش آزمایشگاه نوشتن رو مرور می کردم ولی جاگذاری اعداد تجربی به هیچ عنوان جواب نمی داد. بازده توربین ها چرت و پرت می شد و یا منفی می شد و یا بالای صد درصد می رفت و من رو وادار به فحش فحش کاری به خودم می کرد !
مکانیک یعنی همین . سخته و علاقه زیاد می خواد .از من می شنوید اول یه دید نسبت به توانایی خودتون پیدا کنید بعد انتخاب رشته کنید. دروس مکانیک فوق العاده مفهومی و نکته دار هستند. پایه قوی در ریاضیات مهمترین فاکتور در موفقیت در این رشته است. سیالات ، ترمودینامیک و خصوصا طراحی اجزا رو باید با دل و جون عشق ورزید تا بشه نمره خوب کسب کرد . چون که همه چیز یک مهندس در هنگام فارغ التحصیلی در معدل خلاصه میشه .اول معدل رو می پرسن و دانشگاه محل تحصیل و بعد از توانایی های مهندس سوال گرفته میشه.
از اون جایی که صنعت کشور تقریبا میشه اسم تعطیل رو روش گذاشت باید خیلی خوش شانس باشید که کاری متناسب با رشته و حقوق و مزایای در خور زحمتی که برای رسیدن به این عنوان کشیده اید پیدا کنید.
هیچ چیز نباید باعث بشه که یک دانشجو کمترین خللی در تلاشش موقع تحصیل کم کنه حتی آگاهی از وضعیت های بدتر از این.اگه توی دوران دانشجویی نتونیم خودمون رو در حد انتظار نگه داریم به نظر من که به جامعه و خانواده خیانت کردیم.

/ 2 نظر / 30 بازدید
هادی

سلام مهندس اول انکه معلومه کجايی سر نميزنی . بعد اينکه ايشالاه زود تر برگردی و از پادگان رها بشی

اکبری

سلام. ممدجواد اينقدر نا اميد نباش.... پيروز باشی.