فراغت از قانون!

سلام

از الان به فارغ التحصیلی فکر می کنم وصد البته پروژه دوره لیسانس.
از اون جایی که گرایش طراحی جامدات هستم به یه پروژه کاملا نرم افزاری و مربوط به طراحی فکر می کنم.
جالب ترین موضوع برام مسئله قانون کپی رایته که تو ایران وجود نداره و خرید تمامی نرم افزارهای طراحی با قیمت کمتر از  یک تی شرت رو واسه یه دانشجوی لات و لوت مثل من ممکن میکنه. در حالی که شاید برای یه شرکت فنی و مهندسی تو کشوری که قانون کپی رایت وجود داره به هیچ وجه ممکن نباشه که چندین نرم افزار طراحی رو با هم در اختیار داشته و یا مجبور باشه هزینه سرسام اوری رو برای تهیشون بپردازه.
به عنوان مثال یه نرم افزار از شرکت بزرگ خودرو سازی lotus که طبق ادعای این وبلاگ قیمتی معادل ۱۵۰۰۰ دلار داره به صورت مجانی عرضه شده.

ولی چیزی که مهمه  اینه که ما اگه مهمترین نرم افزارهای روز دنیا که چه عرض کنم، تکنولوژی استراتژیک دنیا هم جلومون بزارن با سیستمی که تو این کشور وجود داره  هیچ وقت نمی تونیم خودمون رو به کشورهای صنعتی برسونیم.

/ 5 نظر / 27 بازدید
علي

لات و لوت كدومه برادر من! اين چه فرمايشيه! شان جنابعالي اجل از اين حرفاست!

علي

همين قانوناي خوشگل ايرانه كه منو پابند اين سرزمين كرده ديگه!! كجا بريم از اينجا بهتر؟!! همه چي دردسترسه همه چي ارزونه!!

يک دوست(مدير سايت دانشجويان)

سلام دوست عزیز حتما مالک اشترشاهین شهر دانشجو هستید.خوشحال ميشم شما رو در جمع خودمون داشته باشيم و از نظرات و بحثهای کاربردی شما استفاده کنيم.در صورت پيوستن به ما ممنون میشم با يک ميل بنده را مطلع سازيد. موفق باشيد.

عبدالحميد پهلوزاده

سلام خوبی؟ همينه . رفته بوديم کنفرانس توسعه آی تی يزد . نزديک بود يه نرم افزار بيست ميليونی رو که اپن سورس بود کش بريم .

فاطمه

سلام سال جديدو با تاخير تبريک می گم تو فکراتونم امیدوارم موفق باشيد به ما سر بزنيد