طراحی چرخدنده هلیکال ( مارپیچ ) در solidworks

سلام

از قابلیت هایی که یک مهندس مکانیک می بایست دارا باشد تا بتوان نام طراح به او داد، تسلط به نرم افزارهای طراحی و تحلیل است.
در دنیای مکانیزه و سراپا ماشینی امروز طراحی شکلی کاملا متفاوت به خود گرفته، که نیازمند روشهای مدرن و فوق العاده سریع و دقیق در علم طراحیست. شاید به جرات بتوان گفت سواد یک مهندس طراح به میزان زیادی وابسته به آموخته های نرم افزاری و امکان بیان تراوشات و ایده ها به صورتی نوین و ارائه و خلق یک اثر توسط نرم افزارهاست.

نرم افزار solidworks امروزه به عنوان بهترین نرم افزار طراحی و یا cad برای مهندسین به خصوص برای یک مهندس مکانیک شناخته شده است.

خب از کتابی حرف زدن که بگذریم باید بگم که الان همه استادهای مکانیک نصیحتشون به دانشجوهاشون از دو کلام خارج نیست و اون اینکه وقتتون رو صرف یادگیری زبان و نرم افزارهای طراحی و تحلیل کنید.

بد ندیدم فیلمی از محیط solidworks که به تولید یک چرخدنده هلیکال پرداخته رو براتون قرار بدم. این فیلم رو خودم آماده کردم. انشالله با دیدن قدرت ترسیم اشکال سه بعدی این نرم افزار یه عامل محرک برای یادگیری اون در شما پیدا بشه.

تولید چرخ دنده هلیکال ( مارپیچ)

دونلود فیلم تولید چرخدنده هلیکال : download
دونلود فایل چرخدنده تولید شده : download

/ 6 نظر / 96 بازدید
پرستو

سلام دوست خوبم مرسی که سر زدی بهم[لبخند][گل]

سلمان

درود بر تو ای سرباز جان بر کف اسلام. دستت درد نکنه خیلی کمک کرد. موفق باشی

وحید معمار

با تشکر از شما روشی که شما برای ساخت چرخدنده پیشنهاد کردید روشی اشتباه هست . چون دندانه ها باید منحنی اینولت باشند نه کمانی از دایره. لذا خواهشمند است این فایل را از روی سایت حذف کنید تا منجر به اشتباه دیگر کاربران نشود. با تشکر

علی کلانتری

معرفی کتاب: کاملترین مرجع آموزشی SolidWorks منتشر شد. شما می توانید برای اطلاع از مطالب این کتاب و سایر کتابهای جدید رشته مکانیک به وبلاگ انتشارات نگارنده دانش مراجعه کنید.همچنین می توانید این کتاب جدید را علاوه بر کتابفروشی های معتبر تهران و شهرستانها, از طریق وبلاگ انتشارات ( با 15% تخفیف )تهیه کنید. آدرس وبلاگ:negarandedanesh.blogfa.com

کاوه

درود بر محمد دستت درست. از حسن نیت و کار جالب شما سپاسگذاری میکنم[گل][سبز][شوخی]