یک ذهن پکیده

امروز حقوق گرفتم. صد تومنی که واسه من تا نصف ماه دووم نمیاره و این قضیه همیشه اینو به من یادآوری می کنه که یه خورده ولخرجم و بی حساب و کتاب خرج می کنم و شاید نرمال خرج می کنم و این زندگیه که گرون شده.
جمعه راهی بندرعباسم و احتمالا 20 بهمن به بهونه کنکور فوق لیسانس و تعطیلی های زیادی که تو این مدت هست و با بین التعطیلی که عجیب چندسالیه مد شده ، می تونم برگردم خونه و نزدیک به ده روزی از پادگان و محیط افتضاحش دور باشم.
این مدت سعی کردم که اصلا به سربازی و پادگان و شمردن روزهای مونده و کسری هایی که بهم میدن و خلاصه لحظه شماری نگذره و فقط و فقط با یه ذهن آزاد به زندگی روزمره برسم. البته چیزی که واضحه هر جایی که هستی دغدغه های خاص خودش رو می طلبه و حتی توی خونه هم برای چیزهای دیگه ای لحظه شماری می کنم و جز نهیب زدن و صابون زدن و وعده وعید دادنهای مکرر به خویشتنداری گذروند که صد البته هیچ کدوم فایده نداره و نهایت امر به این مطلب می رسم که حتما مشکلی هست که دل هیچ وقت به آروم شدن رضا نمی ده.
موضوعاتی که قبلا از اون صحبت کردم به ذهنم فشار میارن و هوس می کنم که گاه گداری با خانواده صحبت کنم که معمولا نه تنها فایده ای به حالم نداشته بلکه وضع خرابتر شده.
می دونید چی منو می ترسونه؟ اینکه واقعا نمی دونم مشکل چیه یا با فکر کردن به اینکه نمی دونم مشکل چیه خودمو از اینکه می دونم مشکل چیه دور می کنم؟!

/ 4 نظر / 30 بازدید
عابر

راستش اول اینکه این خوبه که آدم دغدغه داشته باشه. زندگی بدون دغدغه شاید طولانی تر باشه اما کم اثر تر خواهد بود. دوم اینکه گاهی توی زندگی آدم حس می کنه همه چیز خسته کننده است و به نظر من این آغاز یک دوره جدید در زندگی می تونه باشه. من به تصمیماتی که از سر هوس برای تغییر گرفته میشن خیلی اعتقاد دارم. چیزی که حس می کنم جواب میده نوشتنه. خصوصا در مورد آینده. نه از جنس برنامه ریزی محض. بلکه در نظر گرفتن شرایط فعلی و تلاش برای رسیدن به یک برداشت از آینده. خوش باشی.

پگاه

سلام امیدوارم کنکورت خوب شه. زندگی همینه .یعنی مبارزه . به قدرت زمان ایمان داشته باش. راستی چیزهایی که میخوای مطمئنا نوشته میشه منتها به مرور... اندکی صبر.. راستی اگه اطلاعات کامل زندگی میخوای برو اینجا: http://www.iranto.ca/

میترا

سلام خوبید؟من ا مروز شمارو لینک کردم! نمیدونم شما به من سر زدید یا نه آخه چند وقته قسمت نظرات وب من غیر فعال شده دلیلش هم نمیدونم چیه ....مطلبتون خیلی جالب بود موفق باشید

میترا

سلام با عرض پوزش ایمیلم هک شده نمیدونم چرا؟اما من به خودم مطمئنم که چند وقته بچه خوبی بودم اونجور که دلشون می خواسته حالا چرا ؟نمی دونم احتملا چند وقت دیگه وبلاگم هم حذف بشه چون مطلب جدید هم نمیتونم بزارم واقعا برا خودم متاسفم شاید با یه وبلاگ جدید آمدم حضورتون فعلا به امید دیدار