دانشگاه ( قسمت پنجم‌ )

سلام

چند باری است  کسانی که برای مصاحبه دانشگاه مالک اشتر پذیرفته شده اند به گونه های مختلف از من در این مورد سوال کرده اند  که وضعیت این دانشگاه به چه صورته و یا نظر من رو در مورد اینکه این دانشگاه رو برای تحصیل انتخاب کنند یا نه پرسیده اند.
به شخصه این طور فکر میکنم که قضاوت در مورد این دانشگاه بهتره توسط کسانی صورت بگیره که قبلا در دانشگاه هم سطح این دانشگاه تحصیل کرده اند و تحصیل در اینجا رو هم تجربه کرده اند.
ولی این طور فکر می کنم که این دانشگاه تا زمانی که زیر نام وزارت دفاع و نیروهای مسلح فعالیت می کنه و فقط دانشجوی پسر پذیرش داره و با نام مالک اشتر به حیاتش ادامه می ده  ، دانشجویان رو با محدودیتها و شرایط غیر مطلوبی روبرو می کنه که شاید بشه گفت برای دانشجویی که از دانشگاه به عنوان یک محیط کاملا متفاوت با دبیرستان ، انتظار آزادی های بیشتر و محیط شادی بخش و مفرح و در عین حال علمی داره این دانشگاه نمی تونه اون رو برآورده کنه.
به عنوان دانشجویی که ۴ سال در این دانشگاه تحصیل کرده توصیه نمی کنم وارد این دانشگاه بشید! و یا این دانشگاه رو در اولویت های اخر و به عنوان اخرین راه گریز برای ادامه تحصیل انتخاب کنید! شما به عنوان دانشجو خواسته های دیگری به غیراز درس خوندن دارید که این دانشگاه در برآورده کردن اون ناتوانه.
این دانشگاه یک دانشگاه مرده است. ورودی های امسال این دانشگاه به زیر ۱۰۰ نفر بوده و در بعضی رشته ها از مجموع ۹ رشته این دانشگاه هیچ دانشجویی پذیرش نداشته.
چرا دانشجویی که تا قبل از ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل مملو از انرژی بوده اکنون در این دانشگاه برای خروج باید لحظه شماری کنه؟ روحیات و عواطف به قولی حلقه گمشده این دانشگاه است. من فکر می کنم این دانشگاه به جای اینکه هزینه های سرسام اوری در بخش تحقیقات داشته باشه بهتره هزینه هایی برای بهتر ساختن جو مرده و افسرده این دانشگاه کنه.
ای کاش مسئولین این دانشگاه به خواسته های ۳ ساله  دانشجویان این دانشگاه برای داشتن یک نشریه دانشجویی جواب مثبت می دادند.
ای کاش مسئولین این دانشگاه به خواسته ها برای ورود ساز به دانشگاه و گروه های موسیقی جواب مثبت می داد. ای کاش این دانشگاه از نام قوانین نیروهای مسلح برای رد هر نوع فعالیت شادی افرین استفاده نمی کرد.

و ای کاش مسئولین این دانشگاه به دانشجویان این دانشگاه به چشم سربازی که می توان با افسار به گردن آویخته اش به هر سمت دلخواهی می توان برد نگاه نمی کردند.

و ای کاش بتوان روزی نام دانشگاه به معنی واقعی اون که یاد آور جوی با تکاپوی پر شور و اشتیاق دانشجویانش برای کسب علمه بر اون نهاد و بتوان اون رو برای ورود به محلی به نام دانشگاه پیشنهاد داد!

راستی موفقیت تیم دانشجویی شیمی این دانشگاه  و همچنین آقای حنیف کازرونی دانشجوی شیمی این دانشگاه در کسب مدال طلای مسابقات iena آلمان ( اختراعات و نوآوری در زمینه نانوتکنولوژی ) رو تبریک می گم.

مخلص همه سربازهای مالک اشتر! : محمد جواد

/ 4 نظر / 26 بازدید
ميثم(سوته دلان)

در دور دست قویی پریده بی گاه از خواب شوید غبار نیل ز بال و پر سپید لبهای جویبار لبریز موج زمزمه در بستر سپید در هم دویده سایه و روشن لغزان میان خرمن دوده شبتاب می فروزد در آذر سپید همپای رقص نازک نی زار مرداب می گشاید چشم تر سپید خطی ز نور روی سیاهی است گویی بر آبنوس درخشد زر سپید دیوار سایه ها شده ویران دست نگاه درافق دور کاخی بلند ساخته با مرمر سپید

خیلی غیر منصفانه نوشتی بابا مالک اشتر رتبه اول پژوهشهای علمی و صنعتی کشور و شناخته شده ترین دانشگاهها توی دنیاست (بجز ایران)

رضا م

حرفات کاملا درسه ولی قبول کن دانشگاهی که برا تحقیقات علمی بنا شده و به قول دوستمون در دنیا بغیراز ایران شناخته شدست به دلایل امنیتی نمی تونه با همه خواسته های ما کنار بیاد ولی اعتقاد دارم که صمیمیترین بچه ها رو تو دانشگاه های ایران دانشگاه صنعتی مالک اشتر داره هرچند می دونم که به ورودی های 82و83 کمی سخت گذشته البته چون من(ورودی 84) خودم چهار سال از بهترین دوران عمرمو با بهترین دوستام(نه با دانشگاه) اونجا گذروندم دارم ازش طرفداری می کنم