مکانیکار
درباره وبلاگ
محمد جواد

از آغاز دوره دانشجویی نوشتم و از اون موقع نزدیک به 10 سال می گذرد
نويسندگان
صفحات وبلاگ
            
RSS Feed

سلام

امروز جلسه معارفه دانشجویان ورودی ۸۶ رشته مکانیک تو دانشگاه صنعتی مالک اشتر بود. من خیلی اتفاقی متوجه شدم و چون کلاسی نداشتم ، تو جلسه معارفه که تو تالار اندیشه! برگزار می شد شرکت کردم.
ابتدای صحبت های دکتر مقدس بود. خاطرات دوران خودم و معارفه سال ۸۳ برام زنده شد. استادا ( اونهایی که شرکت کرده بودند) تک تک چند کلام صحبت کردند و از خودشون و مدرک علمیشون صحبت کردند. هیچ چیز عوض نشده بود. هیچ چیز.
به جز اینکه دکتر مرآثی عضو تازه وارد هیئت علمی شده بود و چند کلام صحبت کرد. که اتفاقا من این ترم درس روشهای تولید رو باهاش دارم.

قبل از اینکه تو جلسه شرکت کنم با چند تا از ورودی های جدید صحبت کردم. خب همون طور که معلوم بود آشنایی چندانی با این رشته نداشتند. یکیشون چنان گرم بود که انتخاب های دیگشو فقط به خاطر اینکه این دانشگاه گرایش طراحی جامدات داره رو بیخال شده بود.

نمی دونم شاید واسه کسی که می خواد ادامه تحصیل بده و به علم! علاقه داشته باشه مهم باشه. ولی واسه من که اصلا این چیزا موقع انتخاب رشته مهم نبود. اختلاف ۲۰ و اندی واحدی گرایش های مکانیک چنان مهم نبود که بخوام به گرایش اهمیت بدم.
من که با نوع کار تو صنعت های پکیده ایران تا حدودی از نزدیک اشنایی پیدا کردم این چیزا هیج مهم نیست.
واقعا دلم به حال خودم و مردم و همه ایرانیا می سوزه. کم کار ، پر توقع و پر ادعا هستیم و انتظار داریم خدا کارا رو واسمون درست راست کنه. فقط با دعا و ذکر این مملکت رو بچرخونیم.
خدا به داد هممون برسه که توی محیط پر از دروغ و توهم زندگی می کنیم. که معلوم نیست کی از تو خالی بودن و باد شدن بترکه.موضوع مطلب :

دوشنبه ٧ آبان ۱۳۸٦ :: ۸:٢۳ ‎ب.ظ
محمد جواد